Co musisz wiedzieć przed zabiegiem przedłużania lub zagęszczania włosów

W Polsce dalej przedłużanie i zagęszczanie włosów ma wielu przeciwników, mimo że pozytywnie wpływa zarówno na samopoczucie osoby, która podda się zabiegowi, jak i jej samoocenę. Ponadto nie są to inwazyjne zabiegi, które mogą negatywnie wpłynąć na stan zdrowia. Większość metod przedłużania i zagęszczania włosów jest dobrana w taki sposób, by nie był możliwy negatywny wpływ na kondycję włosów. Warto więc dowiedzieć się kilku rzeczy, które musisz poznać przed pójściem na zabieg przedłużania i zagęszczania włosów. Wiele osób udostępnia niesprawdzone informacje, które dezorientują i zniechęcają osoby przed wykonaniem zabiegu, choć ten w rzeczywistości nie ma negatywnych następstw. Sprawdź więc, na czym polegają wspomniane zabiegi.

Metoda przedłużania lub zagęszczania włosów

Najważniejsze są dwie kwestie przed decyzją o poddaniu się tym zabiegom, a jedną z nich jest właśnie wybór metody do przedłużania lub zagęszczania włosów. Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakie są owe metody i czym się wyróżniają.

Metoda keratynowa to najlepsza metoda na ciepło, która nie ma praktycznie żadnych negatywnych efektów. Jest to również najbardziej zaawansowana technologicznie metoda, polegająca na doczepianiu pasm włosów do twoich naturalnych włosów przy pomocy keratyny, która łączy oba kosmyki. Jak wiadomo, keratyna jest bardzo ważnym elementem w budowie włosa, dzięki czemu metoda keratynowa dodatkowo umacnia włosy w miejscu łączenia, dlatego jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod, dzięki której twoje naturalne włosy będą korzystnie wyglądać po przedłużeniu.

Metoda na ringi jest zdecydowanie jedną z najpowszechniejszych metod przedłużania włosów, a polega na zaczepianiu kosmyków włosów poprzez malutkie kółeczka, które są przyczepiane u nasady włosów na kolejnych ich poziomach. Ringi w rozmiarze „mikro” lub „nano” są niewidoczne i świetnie się sprawdzają, ponieważ są wytrzymałe i przy odpowiedniej pielęgnacji pasma mogą wytrwać nawet do 6 miesięcy od chwili pierwszego nałożenia.

Metoda kanapkowa natomiast polega na doczepianiu poziomych kilkucentymetrowych tasiemek z włosami. Robi się to zaraz u nasady głowy i dopina obustronnie na zasadzie kanapki (stąd nazwa), by efekt był najlepszy, chociaż metoda ta nie jest już tak trwała, jak np. keratynowa. Jeśli dobrze się pielęgnuje włosy, doczepienia mogą przetrwać około 4 miesięcy. Są to trzy najczęściej wybierane metody przedłużania włosów, dlatego też można powiedzieć, że są najbardziej skuteczne. Metoda keratynowa jest tu najbardziej zaawansowana, jednak jej efekty i zadowolenie klientek po przedłużaniu włosów tą metodą są naprawdę dobre. Jeśli więc chcesz mieć najlepiej doczepione włosy, to powinnaś zastanowić się właśnie nad metodą keratynową.

Rodzaj doczepianych włosów – naturalne czy syntetyczne?

Każdy rodzaj będzie miał swoje plusy i minusy, jednak warto pamiętać, że włosy naturalne są obecnie najlepsze. Mają te same właściwości, co włosy, które masz na głowie, dzięki czemu możesz poddawać je takim zabiegom, które również będziesz chciała zrobić na swoich włosach. Możesz je farbować, kręcić, prostować i robić różne fryzury, natomiast ich pielęgnacja nie jest wcale tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Po prostu traktuj je jak swoje włosy, lecz uważaj, by zanadto ich nie przesuszyć częstym kręceniem czy farbowaniem. Włosy syntetyczne natomiast nie dadzą się zafarbować, gdyż ich struktura nie przyjmie farby, ponadto kręcenie lub prostowanie nie jest możliwe i negatywnie wpłynie na wygląd pasm. Są one natomiast bardzo wytrzymałe i jeśli będziesz dobrze je pielęgnować, to z pewnością wytrzymają sporo czasu. Zarówno włosy syntetyczne, jak i naturalne mają wiele plusów, jednak idąc na przedłużanie, będziesz musiała się zdecydować, które wybrać, dlatego jeśli chcesz na nich robić wiele modelowań, to warto jest zainwestować we włosy naturalne, natomiast jeśli cenisz sobie wytrzymałość i atrakcyjną cenę, to włosy syntetyczne świetnie się sprawdzą w tej materii.

Włosy słowiańskie – co to takiego

Mogłaś się kiedyś natknąć na taką frazę. Co ona oznacza? To bardzo proste. Włosy, które są naturalne, mają pochodzenie słowiańskie i zachowaną łuskę włosa, nie były też farbowane. Co się z tym wiąże? Ich kondycja jest doskonała, a jakość zdecydowanie najlepsza, dlatego możesz z nimi robić niemal wszystko, co chcesz, gdyż z pewnością szybko się nie zniszczą ze względu na ich dobrą i trwałą strukturę. Włosy słowiańskie będą wyglądać na twojej głowie najpiękniej ze wszystkich.

powrót

Co musisz wiedzieć przed zabiegiem przedłużania lub zagęszczania włosów
Co musisz wiedzieć przed zabiegiem przedłużania lub zagęszczania włosów

 

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zadzwoń teraz: 22 648 14 00

Napisz: sklep@hairme.pl

 

© HairMe 2023 | wykonanie: PixelCaffe