Codzienność z przedłużonymi włosami | Baza wiedzy HairMe

Udało się! Twoje przedłużanie włosów zakończyło się spektakularnym sukcesem. Wracasz do swoich bliskich zupełnie odmieniona. Masz długie, gęste włosy, którymi oczarujesz swoją rodzinę i przyjaciół z pracy. Czujesz się świetnie i cieszysz się Twoją nową fryzurą. Czas jednak daje o sobie znać, efekt ‘wow’ ustępuje. Pojawia się natomiast zupełnie nowe zagadnienie, o którym wielu przed udaniem się do stylisty mogło nie zdawać sobie sprawy. Jak wygląda życie codzienne z przedłużanymi włosami? Jak wygląda ich higiena? Czego należy unikać, czego nie robić? Co należy kupić do ich sprawnej pielęgnacji? Nie należy się obawiać tych pytań, a tekst ten zawiera odpowiedzi do tych najważniejszych. Pomoże także rozjaśnić kwestię, jak wygląda codzienność z Twoja nową fryzurą.

Higiena głowy - nowe wyzwania czy stare przyzwyczajenia?

Długie i gęste włosy są marzeniem wielu kobiet, jednak tego typu włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. To samo tyczy się włosów przedłużanych. Jedną z najistotniejszych kwestii, jakie należy tu poruszyć, jest ich mycie. Co do zasady, dla wszystkich rodzajów przedłużeń wspólna jest pozycja, w jakiej myje się włosy. Zaleca się spłukiwanie włosów na stojąco z wyprostowaną głową, tak aby spływająca woda dodatkowo nie splątywała włosów. Pierwsze mycie także powinno nastąpić w określonym czasie, najlepiej 48 godzin po zabiegu, aby ewentualne preparaty użyte w trakcie przedłużania odpowiednio się wchłonęły. Regularne mycie powinno odbywać się dwa do trzech razy w tygodniu, aby zachować dobry wygląd i jednocześnie nie uszkodzić doczepionych pasemek włosów.

Doczepy należy myć delikatnie, to znaczy przesuwając dłonie w kierunku z góry na dół. Samą głowę zaś trzeba myć poprzez spokojne i nieinwazyjne masowanie skóry, które nie spowoduje splątywania się włosów. Po myciu należy przeczesać włosy palcami oraz wycisnąć z nich wodę. Można to zrobić dłońmi, ręcznikiem zwykłym lub nawet papierowym. Po całej procedurze należy odczekać, aż włosy naturalnie wyschną. Warto dodać, że trzeba unikać targania doczepianych pasemek czy niedelikatnych ruchów w okolicach miejsc ich przymocowania, aby niepotrzebnie nie naruszać trwałości. Zasada ta odnosi się do większości metod przedłużania, ponieważ powstawały one właśnie z myślą o tym, aby użytkowniczka nie musiała przesadnie zajmować się swoją nową fryzurą, a ta wyglądała pięknie.

Kolejnym istotnym aspektem są kosmetyki, które należy stosować do przedłużanych włosów. Tutaj sytuacja ulega rozwarstwieniu wraz z wybraną metodą przedłużania oraz materiałem, z jakiego wykonano doczepiane włosy. Najważniejsze informacje tak naprawdę powinny zostać przekazane jeszcze w salonie fryzjerskim. Jest to bardzo ważne, ponieważ korzystanie z kosmetyków innych niż zalecane może doprowadzić do widocznych zmian w strukturze włosów, odbarwień czy po prostu uszkodzenia. Odradza się także korzystania z domowych maseczek, które również mogą negatywnie wypłynąć na wymarzoną fryzurę.

Czesanie i układanie włosów

Czesanie włosów doczepianych nie wymaga specjalnej filozofii i jest ono dość proste. Najlepiej jest przeczesywać włosy rano i wieczorem, a także po kąpieli. W celu uniknięcia zrywania doczepów, zaleca się czesanie pasemek ruchami w dół, ale od dołu włosów ku górze – tak, aby wywrzeć na włosach jak najmniejszą siłę. Dla zwiększenia komfortu czesania zaleca się korzystanie ze szczotki, która nie ciągnie włosów. Na rynku oczywiście obecne są specjalistyczne szczotki do pielęgnacji przedłużanych włosów.

Co do układania przedłużanych włosów, w zasadzie można czesać się w każdą z ulubionych fryzur, chociaż istnieją pewne zastrzeżenia. Wyjątkiem są fryzury wymagające mocnego tapirowania włosów, czego ogólnie powinno się zawsze unikać. Należy także uważać na temperaturę, z jakiej korzysta się przy stylizacji, ponieważ możliwe jest uszkodzenie doczepek naturalnych albo całkowite zniszczenie tych syntetycznych. Włosy przedłużane naturalne na szczęście można farbować, co pozwoli właścicielce na dodatkowe modelowanie swojej nowej, wymarzonej fryzury. Sama fryzura powinna jednak być wybierana z rozwagą, a najlepiej w obecności stylistki i w odpowiednim salonie.

powrót

Codzienność z przedłużonymi włosami | Baza wiedzy HairMe
Codzienność z przedłużonymi włosami | Baza wiedzy HairMe

 

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zadzwoń teraz: 22 648 14 00

Napisz: sklep@hairme.pl

 

© HairMe 2023 | wykonanie: PixelCaffe