Czy zabieg przedłużania niszczy włosy?

Długie, gęste i doskonale układające się pasma są marzeniem wielu kobiet. Niestety, zapuszczenie włosów nie jest tak proste, jak może się wydawać. Pod wpływem niewłaściwej pielęgnacji, częstego stylizowania przy użyciu lokówek i prostownicy, niedoborów składników odżywczych, noszenia czapek czy wyjątkowo delikatnej struktury włosa uzyskanie pożądanej długości nie jest możliwe lub wymaga wielu lat. Wiele osób decyduje się poprawić wygląd fryzury w inny sposób – w salonie fryzjerskim. Przedłużanie i zagęszczanie włosów stało się przystępne dla wielu i tym samym popularne. Jednak czy doczepienie do naturalnych pukli dodatkowych pasemek nie przyniesie więcej szkody niż pożytku? Sprawdź!

Jak wygląda zabieg przedłużania i zagęszczania włosów?

Zagęszczanie i przedłużanie włosów wykonuje się w salonach fryzjerskich. Czasochłonny zabieg polega na łączeniu cieniutkich pasemek własnych włosów z dodatkowymi kosmykami. Efekt metamorfozy uzależniony jest od jakości doczepianych włosów (najlepiej sprawdzają się włosy naturalne), umiejętności stylisty oraz metody łączenia. Wśród szczególnie polecanych technik wyróżnić możemy zagęszczanie keratynowe, ultradźwiękowe, laserowe, kanapkowe i clip-in. Kiedy linia łączenia obniży się na tyle, że stanie się widoczna, należy udać się do fryzjera w celu wykonania korekty.

Przede wszystkim: konsultacja

Eksperci zaznaczają, że poprawnie przeprowadzony zabieg nie odbije się na kondycji wyrastających z głowy pasm. Nowoczesne metody stosowane przez fryzjerów pozwalają na przedłużanie nawet cienkich i delikatnych włosów. Co ważne, zabieg powinien być poprzedzony konsultacją, podczas której fryzjer dokona wnikliwej analizy stanu włosów oraz skóry głowy i wykluczy istnienie jakichkolwiek przeciwwskazań do zabiegu. Ze zmianą objętości i gęstości fryzury powinny wstrzymać się osoby borykające się z chorobami dermatologicznymi i przyjmujący leki poważnie osłabiające włosy. Nierzadko zabieg odradzany jest kobietom będącym w ciąży i karmiącym piersią.

Oddaj się w profesjonalne ręce

Nie wybieraj przypadkowego salonu. Zadbaj o to, aby Twoim włosami zajęli się profesjonaliści cieszący się uznaniem klientów. Doświadczony fryzjer nie tylko precyzyjnie wykona powierzone mu zadanie, ale również udzieli wskazówek dotyczących pielęgnacji nowej fryzury. Ponadto, nigdy nie ściągaj doczepów samodzielnie.

powrót

Czy zabieg przedłużania niszczy włosy?
Czy zabieg przedłużania niszczy włosy?

 

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zadzwoń teraz: 22 648 14 00

Napisz: sklep@hairme.pl

 

© HairMe 2023 | wykonanie: PixelCaffe