Popularość przedłużania włosów | Baza wiedzy HairMe

Trendy to coś, co zmienia się bardzo często i zeszłoroczne „wow” staje się dzisiejszym „eh”. W modzie jest to bardzo dobrze widoczne, dlatego ludzie ubierają się co roku nieco inaczej, gdyż chcąc nie chcąc mamy dostęp do tych samych ubrań w sklepach, a tzw. sieciówki mają w ofercie to, co jest modne danego sezonu. Czy z włosami jest tak samo? Nie. Z włosami jest podobnie, jednak trendy pozostają na dłużej i zazwyczaj nie zmieniają się jednego sezonu. Dlaczego więc przedłużanie włosów jest ostatnio bardzo popularne? Czemu to zawdzięczamy i co miało na to wpływ? Przyjrzyjmy się!

Długie włosy w krótkim czasie? Nie ma sprawy!

Zapuszczanie włosów jest długim i mozolnym procesem, przez który wiele osób nie daje rady przebrnąć, gdyż mają potrzebę ciągłego eksperymentowania z własnym wizerunkiem. Jak więc zrobić, by na kilka tygodni lub miesięcy mieć długie włosy?

Dzisiejsza technologia odpowiada na to pytanie, gdyż jest możliwe, by kilka godzin z krótkich włosów zrobić długie. Tą odpowiedzą są doczepy. To one pozwalają na szybką zmianę wizerunku na krótki czas, lub okres kilku miesięcy. Wszystko zależy od tego, jak długo chcemy, by ta zmiana się utrzymywała. Doczepianie włosów stosuje się obecnie przy użyciu nowoczesnych technologii, dlatego w wielu przypadkach nie trzeba się nawet obawiać o to, czy włosy zostaną zniszczone. Metoda keratynowa jest obecnie najpopularniejsza, a co za tym idzie – najczęściej dostępna.

Wykorzystuje ona keratynę, która służy za substancję wiążącą włosa naturalnego z pasmem doczepianym. Oczywiście keratyna jest naturalną substancją znajdującą się we włosie, dlatego nie wpływa na niego negatywnie. Metodę tą nazywa się metodą „na ciepło” gdyż keratyna jest podgrzewana, by mogła „skleić” włosy. Dlatego jest to bardzo dobra metoda zarówno dla osób, które nie chcą niszczyć włosów, jak i dla tych, którzy chcą, by doczepione włosy były z nimi kilka dobrych tygodni.

Obecnie nie trzeba zapuszczać włosów, jeśli wie się, że raczej nie przetrwa się próby czasu. Przedłużanie włosów jest natomiast dostępne od ręki i można je zrobić w wielu salonach, które oferują wiele różnych metod. Dlatego warto jest dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak konkretne metody działają i jakie mają plusy, oraz minusy. Cenowo natomiast sprawa wygląda inaczej w każdym salonie. Dlatego też najlepiej będzie wybrać się do tego, który nam się spodobał i spytać ile będzie kosztował cały proces, wraz z zakupem doczepów.

Nowy wizerunek w zaledwie kilka chwil

Dzisiejsza moda stawia na to, by zmiany były czymś naturalnym i w miarę częstym, gdyż pozwala to odkrywać siebie i to, co w rzeczywistości się nam podoba. Eksperymentowanie z własnym wyglądem może być również formą terapii odnośnie niskiej samooceny lub złego samopoczucia, dlatego przedłużanie włosów będzie się idealnie nadawało do tego typu eksperymentów.

Jednorazowe doczepianie może się również odbyć przy pomocy clip-in, której nie poleca się stosować regularnie, jednak na jednorazową próbę sprawdzi się idealnie. Eksperymentuj i ciesz się nowym wyglądem już dziś!

powrót

Popularość przedłużania włosów | Baza wiedzy HairMe
Popularość przedłużania włosów | Baza wiedzy HairMe

 

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zadzwoń teraz: 22 648 14 00

Napisz: sklep@hairme.pl

 

© HairMe 2023 | wykonanie: PixelCaffe