Pasemka na problemy tychologiczne | Baza wiedzy HairMe

Każdy problem zazwyczaj wiąże się z następstwami natury psychicznej. Nie inaczej bywa w przypadku włosów, które przerzedzone potrafią bardzo źle wpłynąć na samopoczucie, pewność siebie i samoocenę. Dlatego bardzo ważne jest, by nie ignorować już nawet pierwszych symptomów schorzeń trychologicznych i od razu udać się do specjalisty. Na przerzedzone włosy natomiast można nałożyć doczepy, dzięki czemu całość będzie prezentowała się nienagannie, pięknie i tak, jak było przed problemami z wypadaniem włosów. Czy doczepianie jest szkodliwe? Czy niszczy włosy? Na te pytania odpowiedź można znaleźć poniżej.

Doczepianie włosów niewpływające na kondycję samego włosa

Wiele osób uważa, że doczepianie włosów wiąże się ze zniszczeniem samych włosów, gdyż obciążenie będzie źle wpływać na cebulki. Jest w tym część prawdy, jednak zależy to w głównej mierze od tego, jakiego sposobu przedłużania włosów się podejmiemy oraz od jakości samych przedłużek. Dzielą się one na dwie grupy: doczepianie okazjonalne, kiedy pasma są montowane na głowie codziennie, oraz doczepianie stałe, czyli to montowane raz na kilka tygodni (po pierwszym założeniu doczepy co jakiś czas trzeba podciągać).

Należy pamiętać, że duże obciążenie może mieć wpływ na włosy - mniejszy lub większy, jednak trzeba brać to pod uwagę, gdyż mając problemy trychologiczne nie można sobie pozwolić na to, by włosy zostały dodatkowo zniszczone i poddane negatywnym wpływom. Dlatego też najlepsze będą lekkie naturalne pasemka i metody, które nie osłabiają struktury włosa oraz cebulek, a przy tym pozostaną niewidoczne dla otoczenia. W końcu najważniejszy jest naturalny efekt, który poza zasłonięciem samego problemu będzie wyglądać po prostu dobrze.

Nowoczesne przedłużanie maskuje doczepy

Dzisiejsza technologia pozwoliła na to, by rozwiązania problemów trychologicznych takie, jak doczepianie włosów, stały się niemal niewidoczne i obecnie nie sposób jest dostrzec, że ktoś je nosi. Dlatego nie powinno się przejmować tym, czy ktoś zobaczy doczepy na głowie, ponieważ współcześnie jest to już normalizowane i naturalne, że coraz więcej ludzi ma problemy z włosami. Co więc zrobić, jeśli widzi się u siebie znacznie przerzedzenia we włosach?

Oczywiście udać się do odpowiedniego specjalisty, ale też w trakcie leczenia zainwestować w doczepy, które zagęszczą włosy, a te staną się na powrót równie piękne, jak przed ich przerzedzeniem. Pewność siebie, samopoczucie i przede wszystkim dobra samoocena to podstawa jakichkolwiek kontaktów i sukcesów, dlatego nie podaj się estetycznemu wyzwaniu i zrób to, co pozwoli Ci czuć się dobrze. Problemy trychologiczne można wyleczyć, a w przejściu przez ten proces z pewnością pomogą doczepy, które odpowiednio zagęszczą włosy.

powrót

Pasemka na problemy tychologiczne | Baza wiedzy HairMe
Pasemka na problemy tychologiczne | Baza wiedzy HairMe

 

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zadzwoń teraz: 22 648 14 00

Napisz: sklep@hairme.pl

 

© HairMe 2023 | wykonanie: PixelCaffe