Doczepiane włosy sposóbem na piękno | Baza wiedzy HairMe

Przerzedzanie się włosów jest czymś, co niekiedy potrafi bardzo mocno wpłynąć na samopoczucie. Jest to oczywiście związane z tym, że kult piękna, a przede wszystkim kobiece atrybuty przyjęte w kulturze bardzo mocno stawiają na piękne, gęste i długie włosy. Dlatego też kiedy włosy stają się rzadsze i nierzadko wyglądają gorzej – samopoczucie staje się coraz gorsze. Na szczęście dzisiejsza technologia pozwala na to, by rozwiązać ten problem w bardzo przystępny dla klientów sposób. Jak wygląda więc proces, który pozwoli odzyskać pewność siebie i sprawić, że na naszej głowie znów pojawią się gęste i długie włosy?

Doczepianie włosów – czym jest?

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że przyczepy są bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób, które chciałyby zagęścić swoje włosy, jak i dla tych, którzy chcą po prostu je przedłużyć. Proces doczepiania włosów może być wykonywany na dwa sposoby – na ciepło lub na zimno. Oczywiście w zależności od rodzaju, będą się one różniły w jakości, trwałości oraz tym, jak wpływają na nasze naturalne włosy. Ponadto trzeba pamiętać, że doczepiane mogą być dwa rodzaje włosów: włosy naturalne oraz włosy syntetyczne. Te drugie tworzone są ze specjalnego tworzywa sztucznego, przez co mają nieco inne właściwości, jednak świetnie imitują wygląd prawdziwego włosa, a oczywiście kolor jest dobierany pod naturalny kolor klienta. Ponadto trzeba pamiętać, że jest to opcja atrakcyjna cenowo. Doczepy z włosów naturalnych są oczywiście bardziej kosztowne, gdyż zdobycie tego materiału jest znacznie trudniejsze niż wytworzenie sztucznego, dlatego ta opcja jest owszem, najlepsza, jednak również najkosztowniejsza.

Sposoby doczepiania włosów

Jest kilka metod przedłużania włosów, dlatego co klient to inna rekomendacja. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że najpopularniejszymi są z pewnością: metoda keratynowa, ultradźwiękowa, clip-in i na mikroringi. Każda z nich ma swoje plusy oraz minusy, jednak trzeba przyznać, że każda jest dobra na swój sposób. Przede wszystkim warto zacząć od metody clip-in, którą większość osób kojarzy. Jest to metoda, dzięki której włosy doczepiane są, jak sama nazwa wskazuje, z użyciem klipsów przyczepianych do pasm włosów.
Należy jednak uważać, gdyż codzienne zakładanie clip-inów może znacznie osłabić prawdziwe włosy, dlatego uważa się ją zazwyczaj za metodę jednorazową lub okazjonalną. Bardzo podobna jest metoda doczepiania włosów na mikroringi, jednak zamiast szerokich pasm włosów na klipsach, doczepia się je na małych metalowych obrączkach.

Następna metoda, a jednocześnie najbardziej popularna, to metoda keratynowa. Polega ona na doklejaniu włosów na ciepło za pomocą pistoletu z keratyną, czyli naturalnym składnikiem budowy włosa. Dzięki temu jest to bardzo trwała metoda, a jednocześnie dość bezpieczna dla włosów, gdyż przy profesjonalnym założeniu nie powoduje ich zniszczenia w większym stopniu. Podobna jest metoda ultradźwiękowa, jednak używa się do tego specjalnego urządzenia emitującego ultradźwięki. Ta metoda jest bardzo trwała, gdyż doczepione włosy mogą przetrwać nawet pół roku.

powrót

Doczepiane włosy sposóbem na piękno | Baza wiedzy HairMe
Doczepiane włosy sposóbem na piękno | Baza wiedzy HairMe

 

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zadzwoń teraz: 22 648 14 00

Napisz: sklep@hairme.pl

 

© HairMe 2023 | wykonanie: PixelCaffe