Stan włosów po zagęszczaniu i przełużaniu | Baza wiedzy HairMe

Przedłużanie włosów, zagęszczanie włosów, doczepianie – czy są to procesy, które niszczą nasze naturalne włosy, przez co mogą przyczynić się do ich złej kondycji? Wiele osób mówi na ten temat, nie mając ani trochę pojęcia, jak cały proces wygląda i co w rzeczywistości robi. W Internecie można znaleźć masę pseudoekspertów, którzy mają ogromną wiedzę na każdy temat, z tym jednak wyjątkiem, że jest to wiedza całkowicie nieprawdziwa. Dlatego nie słuchaj się internetowych znachorów lub świetnym ekspertów na forach, którzy zapewniają, że coś jest złe, bo oni tak mówią. Zawsze badaj źródła i bierz pod uwagę opinie osób, które są w danej branży od lat. Jak to więc jest z tą kondycją włosów po zabiegu przedłużania lub zagęszczania?

Zagęszczanie włosów – czy jest szkodliwe?

W momencie, w którym ktoś posiada problemy z gęstością włosów i są one zbyt rzadkie, zazwyczaj decyduje się na zagęszczanie, gdyż jest to proces, który pozwoli na szybkie uzyskanie lepszego wyglądu fryzury. Stosuje się go wówczas, gdy osoba ma słabe włosy, które coraz częściej wypadają – tak, aby mogła znów poczuć się pięknie i naturalnie. Tutaj więc rodzi się pytanie: jak zagęszczanie włosów po to, by ktoś wyglądał lepiej i miał lepsze włosy, miałoby powodować zniszczenie i pogorszenie się ich kondycji? No właśnie. Coś takiego by było zupełnie bez sensu, dlatego jest to mit, który coraz częściej jest powtarzany na różnego rodzaju forach czy komentarzach na facebooku pod postami związanymi właśnie z zagęszczaniem włosów. Co można więc powiedzieć o tym zabiegu? Działa wręcz przeciwnie – pozytywnie, gdyż samopoczucie osoby polepsza się, jej samoocena również. Co za tym idzie, ilość endorfin jest większa, natomiast kortyzol, czyli hormon stresu bardzo negatywny dla naszego zdrowia, „spada”. Można więc powiedzieć, że zagęszczenie włosów w niektórych wypadkach może nawet zatrzymać przerzedzanie się włosów. Pamiętaj, że samopoczucie i jakość zdrowia psychicznego są równie ważne, co Twoje zdrowie fizyczne i często niektóre dolegliwości fizyczne mogą być powodowane przez złe zdrowie psychiczne. Jeśli więc czujesz się źle z tym, jak wyglądają Twoje włosy, nie czekaj, tylko zacznij coś z tym robić. Zagęszczanie włosów jest dla wszystkich, dlatego spróbuj tego już dziś.

Przedłużanie włosów – obciąża cebulki?

Nie można zaprzeczyć, że niektóre sposoby doczepiania włosów mogą okazać się niekorzystne dla kondycji naturalnych włosów, jeśli te są wyjątkowo słabe, jednak o każdym takim potencjalnym ryzyku klient jest uświadamiany. Jeśli jednak decydujesz się na metodę na ringi lub doczepiane keratynowe, wówczas nie ma mowy o tym, by cebulki były obciążone, co negatywnie mogłoby wpłynąć na ich kondycję. Obecnie jest znacznie więcej metod przedłużania włosów, które nie wpływają negatywnie na włosy, niż tych, które mogą obciążać cebulki włosów. Możesz więc ze spokojem decydować się na przedłużanie włosów, gdyż jeśli wybierzesz metodę, która może teoretycznie niekorzystnie wpłynąć na Twoje włosy, obsługa salonu poinformuje Cię o tym.

Jak pielęgnować włosy po zagęszczaniu?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak pielęgnować włosy zaraz po tym, jak zostaną przedłużone. Nie jest to tak oczywiste jak mogłoby się wydawać, jednak nie jest to też niesamowicie trudne i skomplikowane, dlatego przeczytaj i sprawdź, jak dbać o przedłużane lub zagęszczane włosy. Wszystko będzie wiązało się z tym, jakie włosy masz doczepione. Jeśli są to włosy syntetyczne, to będzie trzeba nieco inaczej się z nimi obchodzić. Jeśli jednak będą to włosy naturalne, to tutaj wielkiej filozofii nie ma. Włosy syntetyczne oczywiście są mniej elastyczne i nie można poddawać ich wielu zabiegom, takim jak kręcenie czy farbowanie. Włosy naturalnie można natomiast jak najbardziej. Włosy syntetyczne powinny być pielęgnowane kosmetykami do doczepianych włosów syntetycznych, aby mycie zwykłym szamponem nie wpłynęło na nie negatywnie. Włosy naturalne natomiast pielęgnuj tak samo jak swoje własne, gdyż mają one identyczne właściwości (można je farbować, stylizować, a za to trzeba pamiętać o zwiększonym nawilżaniu).

powrót

Stan włosów po zagęszczaniu i przełużaniu | Baza wiedzy HairMe
Stan włosów po zagęszczaniu i przełużaniu | Baza wiedzy HairMe

 

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zadzwoń teraz: 22 648 14 00

Napisz: sklep@hairme.pl

 

© HairMe 2023 | wykonanie: PixelCaffe