Metody zagęszczania i przedłużania włosów | Baza wiedzy HairMe

Nieważne, czy idziesz na bardzo ważne spotkanie, szykuje Ci się wesele, czy może po prostu masz ochotę na odrobinę świeżości w swoim wyglądzie – przedłużanie włosów to bardzo częsta praktyka, która potrafi szybko zmienić Twój wygląd. Metod zagęszczania i przedłużania włosów jest natomiast naprawdę sporo, dlatego ważne jest, by przed zdecydowaniem się na którąś – dokładnie dowiedzieć się, co mają do zaoferowania konkretne metody. Chcesz dowiedzieć się na tyle, by móc zdecydować? W takim razie czytaj dalej!

Przedłużanie włosów – od czego zacząć?

Ważne jest, żeby dokładnie określić swój cel w przedłużaniu lub zagęszczaniu włosów. Jeżeli borykasz się z problemami trychologicznymi, warto będzie użyć nieco innej metody niż podczas doczepiania włosów na sylwestra, ślub czy inną uroczystość. Jeszcze inaczej będzie wyglądała sytuacja zwyczajnego przedłużania włosów cyklicznie. Jak więc się do tego zabrać? W zasadzie najprościej jak się da. Jeżeli nie chcesz dowiadywać się wszystkiego na własną rękę, to po prostu pójdź do specjalisty, który dokładnie powie Ci, co i jak. Jeżeli jednak wolisz mieć nieco wiedzy, to już spieszymy z wyjaśnieniem.

Doczepy – naturalne czy syntetyczne?

Mogłoby się wydawać, że różnica nie jest jakaś znacząca – w końcu to tylko doczepy, a nie cała peruka. Prawda jednak jest nieco inna, gdyż nawet w doczepach jest to bardzo ważne, szczególnie, jeżeli chcesz potem mieć wpływ na te włosy.

Doczepy wykonane z włókien syntetycznych nie mogą być poddawane żadnych procesom, takim jak kręcenie, prostowanie czy inne z wykorzystaniem wysokich temperatur – zwyczajnie się odkształcą lub nawet zniszczą, a na pewno nie będą wyglądały dobrze. Włosy naturalne natomiast sprawdzą się świetnie, gdyż są podatne na tego typu procesy i będą trzymać się tak, jakby to były Twoje prawdziwe włosy. Jest to aspekt, który u wielu osób jest decydujący, dlatego jeżeli Tobie też zależy na tym, by móc ingerować w założone włosy – to doczepy z włosów naturalnych są dla Ciebie.

Metody zagęszczania włosów

Drugą bardzo ważną kwestią jest metoda mocowania doczepów, gdyż tutaj również można wybrać lepiej lub gorzej, biorąc pod uwagę własne potrzeby. Oczywiście jeżeli udasz się do specjalisty, to ten dobierze odpowiedni dla Ciebie rodzaj mocowania, który nie zniszczy Twoich włosów, a jednocześnie będzie utrzymywał się na tyle długo, na ile to możliwe. Przyjrzyjmy się jednak najpopularniejszym metodom doczepiania włosów:

  • Metoda keratynowa – używa się rozpuszczanej ciepłem keratyny, by złączyć Twoje prawdziwe włosy z doczepami; jest to dość droga metoda, jednak najlepiej dobrze działa na strukturę włosów, nie niszczy ich i trzyma się naprawdę długo, bo około 5-6 miesięcy (należy pamiętać o regularnym podciąganiu).
  • Metoda na ringi – do mocowania używa się wówczas małych kółeczek, które łączą się z Twoimi włosami u nasady. Są to na tyle małe elementy, które dodatkowo są ukryte pod włosami, że nie widać ich, a trwałość tej metody to około 3-4 miesiące.
  • Metoda tape on – wykorzystuje się do niej płaskie paski pasm włosów, które następnie mocuje się do prawdziwych pasm; czyli inaczej przekłada się włosy prawdziwe włosami naturalnymi, stąd inna nazwa: metoda kanapkowa.
  • Metoda clip-in – jak sama nazwa wskazuje, pasma włosów doczepia się do włosów prawdziwych za pomocą klipsów. Nie jest to najtrwalsza metoda, gdyż tutaj doczepy zakłada się i zdejmuje za każdym razem, gdy chcemy mieć przedłużoną/zagęszczoną fryzurę, dlatego z pewnością nie jest to metoda dla każdego.

Jak widać powyżej, jest więc naprawdę dużo metod przedłużania włosów i radzimy udać się do specjalisty, gdyż on będzie w stanie dobrać odpowiednią metodę przedłużania włosów, gdyż robienie tego na własną rękę może przynieść niepożądane skutki.

Koszt przedłużania włosów

Tutaj również będzie dużo zależeć od tego, jaka metoda oraz jakie doczepy. Nie można jednoznacznie stwierdzić, ile przyjdzie zapłacić za przedłużanie i zagęszczanie włosów, jednak można stwierdzić, że metoda keratynowa jest obecnie najdroższa i daje najlepsze efekty, nie niszcząc przy tym włosów. Metoda clip-in natomiast jest dosyć ekonomiczną opcją, która jednak nieco nadwyręża włosy, co na dłuższy czas przyniesie negatywne skutki. Dlatego też najlepiej udać się do specjalisty takiego jak tutaj, gdzie dowiesz się wszystkiego w temacie peruk i przedłużania włosów.

powrót

Metody zagęszczania i przedłużania włosów | Baza wiedzy HairMe
Metody zagęszczania i przedłużania włosów | Baza wiedzy HairMe

 

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zadzwoń teraz: 22 648 14 00

Napisz: sklep@hairme.pl

 

© HairMe 2023 | wykonanie: PixelCaffe