Techniki przedłużania włosów | Baza wiedzy HairMe

Przedłużanie i zagęszczanie włosów ostatnimi latami zyskało dużą sławę. Kobiety pewnie i bez obaw podchodzą do tego zabiegu. Możliwości, które są teraz dostępne, by poprawić wizerunek, a przede wszystkim zyskać pewność siebie, są niesamowite. Niemalże każda z nas marzy o pięknych, bujnych i długich włosach. Dlatego tak popularne stało się w obecnie przedłużanie włosów. Co więcej, wiele różnych metod przedłużania włosów powoduje to, że możemy dobrać dziś metodę do włosów o konkretnej kondycji. Dzięki temu efekt przedłużenia jest jeszcze bardziej spektakularny i trwały. Aktualnie jednymi z najpopularniejszych są metody: kanapkowa tape-on, keratynowa oraz na ringi.

Metoda kanapkowa, włosy tape on – tasiemki, które zrewolucjonizowały rynek

Ta dość nowa metoda z miejsca zaskarbiła sympatię aktorek, celebrytek, a także osób chcących w szybkim tempie diametralnie zmienić swój wygląd. Jak jej angielska nazwa wskazuje, na tape-on składają się specjalnie dobrane pasemka na taśmach, które zakłada się „na kanapkę” pomiędzy płaty naturalnych włosów. Dzięki elastyczności i faktowi, że podstawa pasemek jest przeźroczysta, daje ona naturalny efekt po skończonym zabiegu. Uznawana jest za jedną z najbardziej delikatnych metod, dlatego z powodzeniem mogą jej używać posiadaczki cienkich i łamiących się włosów. Silikonowe taśmy z pasemkami należy co jakiś czas ponownie podnosić , ponieważ obniżają się one wraz z naturalnym wzrostem włosów. Nie jest to jednak zbyt dotkliwe, ponieważ czas ten wynosi od kliku do kilkunastu tygodni.
Same taśmy różnią się od siebie wielkością wraz rodzajem włosa, jaki jest na nich osadzony. W jednym zabiegu użytych może być do kilkudziesięciu takich taśm. Należy jednak pamiętać, że są one wielokrotnego użytku, co znacząco spopularyzowało ten rodzaj przedłużania, a dzięki dobrze wykonanym pasemkom nie należy się bać o poluzowanie doczepów lub nadmierne obciążenie delikatnych naturalnych włosów.

Metoda keratynowa - najstarsza i trwała

Metoda keratynowa jest jedną z najbardziej wszechstronnych metod przedłużania włosów stawiających na trwały naturalny efekt. Ten rodzaj przedłużania polega na zgrzewaniu włosów naturalnych z włosami przedłużanymi przy użyciu odpowiedniego rodzaju keratynowego kleju. Taki klej nieraz jest nanoszony w formie żelu - czasem nawet poprzez pistolet - jednak częstym rozwiązaniem jest odpowiedni keratynowy zaczep na pasemku, który w wyniku temperatury zgrzewa obydwa kosmyki włosów. Jest to rozwiązanie dające maksymalnie naturalny efekt oraz niebywałą trwałość i elastyczność. Co prawda sam zabieg wykonywany jest dość długo, ponieważ zgrzewanie mnóstwa kosmyków to czasochłonny proces, daje on jednak solidny efekt bez dodatkowych elementów typu tasiemki, kółeczka ringów itp. Sposób ten nie jest jednak zalecany osobom posiadającym włosy z tendencjami do wypadania lub łamania ze względu na użycie ciepła - w tym przypadku metoda zgrzewania może okazać się zbyt inwazyjna.

Ring-in, nadaj fryzurze objętości przez mikroringi lub nanoringi!

Metoda na ringi jest jedną z najpopularniejszych i łatwiej dostępnych metod zagęszczenia, a także przedłużania włosów. Używa się do niej tak zwanych „ringów” wykonanych z aluminium lub innego metalu, o barwie w zależności od koloru włosów klientki. Polega ona na podpięciu kosmyków przedłużanych do tych naturalnych włosów przy pomocy malutkiego kółeczka, które następnie zaciska się specjalnym narzędziem. Wielkość i rodzaj ringów powinny być dostosowane do jakości i stanu włosów klientki dla najlepszego efektu. Odpowiednio dobrane są całkowicie niewidoczne.
Włosy przedłużone metodą na ringi wyglądają najlepiej do 2 miesięcy od zabiegu, po tym czasie należy wykonać zabieg podciągnięcia włosów dla ponownego uzyskania pożądanego efektu. Metoda ta jest stosunkowo niedroga, a sam czas wykonania zabiegu to od 2 do 3 godzin. Idealna dla kobiet posiadających cienkie i skłonne do łamania włosy ze względu na brak wysokiej temperatury przy zakładaniu doczepek lub innych preparatów (np. do ich zdejmowania) mogących wpłynąć na kondycję włosa.

powrót

Techniki przedłużania włosów | Baza wiedzy HairMe
Techniki przedłużania włosów | Baza wiedzy HairMe

 

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zadzwoń teraz: 22 648 14 00

Napisz: sklep@hairme.pl

 

© HairMe 2023 | wykonanie: PixelCaffe