Szczotki do przedłużanych włosów | Baza wiedzy HairMe

Czesanie włosów to czynność, którą wykonujemy kilka razy dziennie. Każda z nas lubi mieć włosy, które nie plączą się i nie są rozwiane na wszystkie strony świata. Nie można jednak zaprzeczyć, że szczotki do włosów często wyrywają wiele kosmyków, mimo tego, że staramy się robić to możliwie jak najdelikatniej. Jeśli ma się doczepiane włosy to kwestia ta jest jeszcze bardziej niepokojąca, dlatego w tym artykule dowiesz się, jakie szczotki są najlepsze do przedłużanych włosów. Dzięki nim nie będziesz musiała się stresować, a Twoje włosy nie będą wypadać tak, jak dotychczas podczas szczotkowania.

Szczotki do przedłużanych włosów

Czy muszą być specjalne? Tak, jeśli chcesz, by pasma nie wychodziły garściami, kiedy zwykła szczotka zbyt mocno je pociągnie. Specjalne szczotki będą bardzo korzystne dla Twoich włosów, dlatego unikaj stosowania zwykłych, jeśli nie jest to konieczne. W przeciwnym wypadku włosy doczepiane, za które na pewno sporo zapłaciłaś, po prostu będą się co chwilę wyrywać. Ważne jest, by szczotka do włosów doczepianych była stworzona z syntetycznego, bądź naturalnego materiału, który będzie w stanie dostosować się do kształtu głowy oraz by włosie szczotki było na tyle elastyczne, by rozczesywało włosy, jednak ich nie niszczyło. Świetnym tego przykładem są szczotki wykonane z włosia dzika. Jest ono na tyle sztywne, by było w stanie na spokojnie rozczesać włosy, jednak jednocześnie jest na tyle miękkie, by nie było możliwości wyrywania włosów podczas czesania. Ponadto taka szczotka pozwala na to, by włosie było dostosowane do kształtu Twojej głowy, dzięki czemu możesz dokładnie rozczesać wszystkie włosy. Oczywiście jeśli jesteś osobą, która nie chce przyczyniać się do wykorzystywania zwierzęcych materiałów, są również szczotki, które produkuje się z tworzywa sztucznego. Jest ono również bardzo dobre dla włosów doczepianych, przy jednoczesnym niewykorzystywaniu materiałów pochodzenia zwierzęcego.

Kiedy rozczesywać włosy?

Trzeba się w tym wypadku kierować bardzo prostą zasadą: każda skrajność jest zła. Oczywiście nie wolno rozczesywać włosów co kilka minut, gdyż to je jedynie osłabi, natomiast brak czesania jakiegokolwiek spowoduje ich zlepienie, co również może mieć bardzo negatywne skutki. Dlatego najlepiej będzie, jeśli ograniczysz czesanie włosów do najwyżej kilku razy dziennie, by nie uszkadzać niepotrzebnie cebulek, gdy nie jest to konieczne. Jeśli chodzi natomiast o pielęgnację włosów po umyciu, to bardzo ważne będzie rozczesywanie włosów po myciu i przesuszeniu lub całkiem na sucho. Są bowiem dwie szkoły, co do tego, jak powinno się to robić. Jedna mówi o tym, by rozczesać tylko po przesuszeniu nasady, kiedy reszta włosów jest jeszcze wilgotna, a następnie wysuszyć naturalnie, albo używając suszarki (rozczesywanie przed i po suszeniu może być niepotrzebne, wystarczy wówczas zdecydować się na jedno z tych). Jeśli zdecydujesz się na to drugie, czyli rozczesanie pasm po wyschnięciu, to pamiętaj, by w trakcie suszenia nie doprowadzać do sytuacji, kiedy włosy się plączą. Wówczas możesz mieć problemy z ich rozczesaniem. Przedłużane włosy muszą być dobrze rozczesane, gdyż w przeciwnym wypadku mogą się szybciej niszczyć i wypadać. Dlatego jeśli decydujesz się na przedłużane włosy, to podstawową zasadą będzie powolne czesanie ich od nasady aż po końce w taki sposób, by nie ciągnąć ich zbytnio.

Czy szczotka do przedłużanych włosów jest niezbędna?

Z pewnością polepsza kondycję włosów i pozwala na to, by dłużej Ci służyły. Odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna do tego, by włosy przedłużane rzeczywiście utrzymywały się kilka miesięcy lub dłużej w zależności od metody przedłużania. Odpowiednia szczotka oraz odpowiednie mycie i odżywianie włosów to podstawa. Szczotka do włosów przedłużanych nie jest niezbędna, jednak jeśli chcesz, by Twoje włosy służyły Ci długo i nie wypadały co chwilę podczas czesania, to warto jest zainwestować w tego typu szczotkę, gdyż nie są to duże pieniądze, a wydłużą okres radości z przedłużanych, pięknych włosów. Sprawdź ofertę szczotek do włosów przedłużanych HairMe na stronie internetowej.

powrót

Szczotki do przedłużanych włosów | Baza wiedzy HairMe
Szczotki do przedłużanych włosów | Baza wiedzy HairMe

 

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zadzwoń teraz: 22 648 14 00

Napisz: sklep@hairme.pl

 

© HairMe 2023 | wykonanie: PixelCaffe